Direct inloggen

Certificaat is als een rijbewijs

Een rijbewijs maakt je geen ervaren bestuurder en ook geen goede weggebruiker. Iedereen weet dat. Maar je hebt wel een rijbewijs nodig om te mogen rijden. Het is hetzelfde met keurmerken of certificaten voor zelfstandig professionals.

REAGEER:

To do or not to do: het halen van een certifcaat om beter in te markt te liggen? Of werkt ú als opdrachtgever alleen nog maar met gecertificeerde zelfstandigen? Laat het weten »

Dat geldt voor zzp'ers, zeker voor ICT-profesionals. Een certificaat op zich maakt je nog geen topper, maar bewijst wel dat je van de hoed en de rand weet. Dat je aanwijsbaar over de juiste expertise beschikt. En juist dat laatste is interessant voor opdrachtgevers.

Verbeter je marktpositie
Om als freelancer een goede kans te maken op mooie opdrachten en interessante functies, moet je tegenwoordig gecertificeerd zijn. Je kunt je marktpositie er enorm mee verbeteren. Toch is daar lang nog niet iedereen van overtuigd.

Wat heb ik nou aan een certificaat?
Eén van onze diensten aan ICT professionals en freelancers is het leveren van trainingen waarmee zij zich kunnen certificeren. Regelmatig heb ik discussies met hen over het nut van certificeren. Veel gehoorde argumenten zijn: 'Hoezo ben ik geen goede projectmanager als ik geen certificaat heb?' Of: 'Alsof zo’n papiertje mij een betere beheerder maakt'. ’En: 'Iedereen kan dat papiertje halen, dus het zegt niets'. Op zich begrijpelijke argumenten, maar zij moeten er rekening mee houden dat opdrachtgevers en werkgevers er anders over denken.

Geen certificaat? Volgende kandidaat!
Opdrachtgevers en werkgevers stellen steeds strakkere eisen aan ondernemers (zie ook mijn vorige blog). De economische tijden zijn enorm veranderd en werkgevers hebben het voor het kiezen. Ze nemen minder risico en kiezen liever voor iemand met dat papiertje. Het komt steeds vaker voor dat opdrachtgevers iemand niet aannemen voor een opdracht of functie, omdat diegene onvoldoende is gecertificeerd. Dat terwijl hij of zij misschien wel meer dan voldoende ervaring heeft.

Ik merk dat vooral overheden en financiële instellingen willen dat iedereen op het juiste niveau gecertificeerd is. Bij hen is het motto: Geen certificaat? Volgende kandidaat! Mijn advies luidt daarom: weet welke certificaten voor jou relevant zijn en zorg dat je ze in je gereedschapskist hebt. Dan heb je als zelfstandig professional je 'rijbewijs' gehaald!
 

Marcel TheunissenMarcel Teunissen is medeoprichter van RulersGroup, zaakwaarnemer voor freelancers in de ICT. Onder het motto 'Samen Beheerste Vrijheid' levert RulersGroup eerlijk en transparant haar diensten aan freelancers en opdrachtgevers. Hij deelt hier graag zijn ervaringen met deze éénpitters, veelal energieke en hard werkende ondernemers.


 

Auteur: Marcel Teunissen

 

Al deze certificaten zijn van geen enkele waarde, alleen voor de bureau's die hier weer werkgelegenheid mee creeren, en het mkb weer op extra kosten tracteren. Het komt er altijd op neer of je de klus kunt klaren of niet. Een certificaat geeft hiervoor geen enkele garantie.

05-10-2009 14:46 John de Boer, Hooghalen

Uw reactie*

Naam*
Woonplaats*
E-mail
 

Zoeken

Praktische Zaken

  • Google Analytics: meten is weten

    Themapocket Google Analytics
    Hoe brengt u in kaart wat bezoekers op uw website doen en hoe gebruikt u deze informatie om er méér uit te halen? U leest het in deze themapocket van De Zaak.
    Bestellen »

  • Nog geen lid van De Zaak?

    Zonde, want dan mist u het nodige voordeel. Zoals onbeperkt bellen met onze adviseurs.
    Zij helpen u verder als
    u er zelf even niet uitkomt »

  • Zo betalen klanten sneller

    Niets zo vervelend als lang op uw geld moeten wachten. Met deze negen tips vergroot u de kans dat klanten hun rekening
    sneller betalen »

Advertenties

  • 'Leuke klant. Tot het op betalen aankwam...'

    'Ik heb toen een rechtshulpverzeke-
    ring bij Univé afgesloten.'
    Meer weten? »

© 2010 SBP B.V. - De Zaak
SBP | Verenigingen & Stichtingen | Ondernemingsbeurs