Niet privé gereden als Verklaring Uitsluitend Zakelijk Gebruik Bestelauto is ingetrokken?

3 juni 2016
Neemt de Belastingdienst aan dat een bepaalde periode niet privé gereden is met de bestelauto als de Verklaring Uitsluitend Zakelijk Gebruik Bestelauto wordt ingetrokken?
Niet privé gereden als Verklaring Uitsluitend Zakelijk Gebruik Bestelauto is ingetrokken?

De Zaak lidmaatschap v.a. €15 per maand!

“Een werknemer (of een IB-ondernemer) heeft met ingang van 1 januari 2012 een verklaring UZGB. Hij besluit om per 1 augustus 2012 de bestelauto privé te gaan gebruiken en meldt dat aan de Belastingdienst. Neemt de Belastingdienst aan dat in de periode van 1 januari tot 1 augustus 2012 niet privé gereden is met de bestelauto?”

Antwoord
Ja, meldt de werknemer (of de IB-ondernemer) dat de verklaring bijvoorbeeld per 1 augustus ingetrokken dient te worden, dan volgt uit de regelgeving dat verondersteld wordt dat niét privé gereden is met de ter beschikking gestelde bestelauto in de periode van 1 januari tot 1 augustus 2012 (artikel 13bis, lid 21 wet LB).

Wordt meer dan 500 kilometer privé gereden met de bestelauto, dan is over het gehele jaar een bijtelling verschuldigd.

Terug naar:
11 vragen over de Verklaring Uitsluitend Zakelijk Gebruik Bestelauto »

Share on print
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on google

Nieuw: MijnZaak 2.0 is live!

Focus volledig op je core-business in plaats van alle randzaken. Vanaf nu is er één plek voor al je vragen, juridische documenten en benodigde diensten.

Lees ook…