Het Safety Shield van de Qashqai kijkt met je mee wat er rondom de auto gebeurt. Een camera en radar achter de spiegelunit helpen om onverwacht gestopte voorgangers of ander gevaar te detecteren. En natuurlijk waar nodig automatisch vol in de ankers te gaan.
Vijf camera’s in je auto
De Japanners maken gebruik van in totaal vijf camera’s die rondom de auto zijn geplaatst. Het exemplaar hoog achter de voorruit herkent bijvoorbeeld ook verkeersborden. Dat verschijnt samen met de navigatieaanwijzingen tussen de meters voor je neus op een beeldschermpje, mocht je het zelf hebben gemist.
Je kunt letterlijk zien dat ook in auto’s de computertechniek steeds geavanceerder wordt toegepast. Het beeld van de andere vier andere cameraatjes – in de neus, achterop en in beide opvallend grote buitenspiegels – wordt aan elkaar geregen om rondom zicht te geven.
Clever!
Onder het rijden krijg je automatisch een waarschuwing wanneer er iets opdoemt. Een auto of fietser schuin achter je, een kind dat achter je langs wil lopen bij het wegrijden uit een parkeervak, een naderende auto, die dingen. Clever en reuze praktisch!
Bij het achteruit rijden kun je dat ook zelf gebruiken trouwens. De ‘bird view’ verschijnt op het beeldscherm van het infotainmentsysteem, zodat je op zicht kunt laveren en dat ene lage betonplaatje niet langer over het hoofd ziet. Hij kan trouwens ook zichzelf parkeren, maar laten we wel zijn: hoe vaak gebruik je dat?
De Qashqai Business Edition heeft een leaseprijs van 536 euro, wat betekent dat je rond de 227 euro bijtelling per maand betaalt als je in de 42-procentschaal valt.