Wanneer u het steegje op de Oudezijds Achterburg ingaat, stapt u van een wereld vol toeristen in een wereld van smaak. “Onze locatie is een absolute plusfactor,” vertelt eigenaar Daan Olthuis. “Mensen van buiten de stad willen de Amsterdamse Wallen zien. Wanneer ondernemers bij ons komen eten kunnen ze hun zakenrelaties door de toeristische zone ons steegje in leiden. Daar kunnen ze hen verrassen met onze tafels met wit linnen en kristallen glazen.”
Bescheiden
Olthuis doet er alles aan om zijn gasten uitstekende service te bieden. “We kijken heel goed naar wat voor soort tafel we hebben. Wij stellen ons erg bescheiden op en weten precies wanneer we onze mond moeten houden. We vragen bijvoorbeeld nooit of het gesmaakt heeft als we de borden van tafel halen. We willen het gesprek niet nodeloos onderbreken. Een gast gaf ons laatst het compliment dat we ‘schitteren in afwezigheid’. Dat is precies wat we willen.”
Langoustines
Blauw aan de Wal serveert Europese gerechten met ingrediënten van hoge kwaliteit. “Denk aan een ajo blanco – koude amandelsoep – met langoustines, meloen en chorizo Iberico. Ik wil dat gasten een goed bord eten krijgen, niet te ingewikkeld. Het hoeft niet extreem exclusief te zijn, maar ze moeten het gewoon heel erg lekker vinden. Als mensen om het recept vragen dan schrijven we dat altijd voor ze op.”